Czujnik indukcyjny TIDS1805ZP ( PNP, NO, 3P); 30mm - Pełny opis produktu - Dostępność : Brak towaru

Indukcyjne czujniki zbliżeniowe TIDS1805 reagują na wprowadzanie metalu w strefę czułości i są przeznaczone do pracy w trudnych warunkach środowiskowych, m. in. w maszynach drogowych i pojazdach samochodowych. 


Czujniki indukcyjne TIDS z wyjściem bezstykowym zastępują łączniki stykowe w układach automatyki i sterowania, umożliwiając precyzyjne określanie położenia ruchomych części maszyn.
Czujniki TIDS charakteryzują się dużą pewnością działania i niezawodnością oraz małymi wymiarami.
Czujniki TIDS stosuje się w układach automatyki prądu stałego (10 - 48V DC). Charakteryzują się one małym poborem prądu ze źródła napięcia zasilającego.
Dwustanowe bezstykowe wyjścia czujników TID umożliwiają bezpośrednią współpracę z przekaźnikami i programowanymi sterownikami logicznymi.
Czujniki TIDS z tranzystorem przełączającym PNP po zbliżeniu metalu dołączają potencjał dodatni do wyjścia czujnika, włączając (wyjście Z - NO) prąd w obciążeniu dołączonym do wyjścia czujnika.
Wysterowanie obwodu wyjściowego czujnika jest sygnalizowane diodą LED.
O poprawnej pracy czujników indukcyjnych w dużej mierze decyduje zasilanie. Czujniki TIDS można zasilać napięciem stałym stabilizowanym lub niestabilizowanym.
Przy zasilaniu napięciem stałym niestabilizowanym zasilacz musi posiadać filtr pojemnościowy wygładzający tętnienia poniżej 10% napięcia zasilania.
Czujniki indukcyjne TIDS można łączyć szeregowo lub równolegle, podobnie jak łączniki stykowe. Czujniki indukcyjne TIDS są zabezpieczone przed przeciążeniem wyjścia, zmianą polaryzacji napięcia zasilającego i przepięciami występującymi przy przełączaniu obwodów indukcyjnych.
Uzyskany w procesie hermetyzacji stopień ochrony IP 67 umożliwia pracę czujników w trudnych warunkach rodowiskowych, przy dużym zapyleniu i wilgotności.

OBUDOWY

 

Czujniki TIDS posiadają gwintowane ( M18x1 ) obudowy, wykonane z mosiądzu pokrytego niklem, przystosowane do łatwego montażu i mocowania przy użyciu nakrętek.
Czujniki produkowane są z przewodem wyjściowym o standardowej długości 2mb (na zamówienie inne ługości przewodu).

WSPÓŁCZYNNIKI KOREKCYJNE 


Oddziaływanie metalu na czujnik zależy od rodzaju zbliżanego metalu. W danych katalogowych podane są nominalne strefy działania  sn dla stali.
Dla innych metali strefa działania ulega skróceniu i można ją określić wg współczynników korekcyjnych: 

  • hrom-nikiel x 0,95,
  • mosiądz x 0,55,
  • aluminium x 0,5,
  • miedź x 0,4