Łączniki krzywkowe to w większości po prostu przełączniki, realizujące określoną rolę. Ze względy na pakietową budowę- warstwy- zwane są również pakieciakami Charakteryzują się określoną ilością styków, ilością torów, funkcją realizowaną, napięciem i prądem maksymalnym, gabarytami, sposobem montażu.
Łączniki krzywkowe składają się z pokrętła, osi obrotowej do której są przytwierdzone płytki z określonymi wyżłobieniami. W zależności od ich kształtu, realizują odpowiedni program łączenia. Płytki z tymi wyżłobieniami są nazywane krzywkami, stąd wzięła się właśnie nazwa tych przełączników - przełączniki krzywkowe. Łączniki krzywkowe są zazwyczaj przeznaczone na większe prądy i napięcia nawet rzędu 680V. Często są wykorzystywane do obsługi silników trójfazowych.
Łączniki krzywkowe, w skrócie ŁK posiadają solidne styki i składają się często z wielu warstw. Występują różne rodzaje montażu - z możliwością montażu na panel, w obudowie naścienny, lub montowany na szynę TH35. Posiadamy również akcesoria do przełączników ŁK.
W celu skontaktowania się z naszą firmą, możesz skorzystać z formularza znajdującego się po lewej stronie witryny, lub wysłać bezpośrednio maila na adres: elstat@elstat.pl